СТРАХУВАННЯ СПОРТСМЕНІВ ВІД НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ. НАВІЩО?

Одразу відзначимо, що необхідність страхування спортсмена під час тренувань та змагань, на нашу думку, потрібна не тому, що організатори змагань, чи клуб, чи нормативні акти цього вимагають, хоча це теж мотивація. Треба усвідомити, що спорт – це підвищений ризик як на змаганнях, так й на тренуваннях.

Наше глибоке переконання, що необхідність (але вона повинна бути усвідомлена), обумовлена тим, що у більшості випадків, на тренуваннях спортсменам багаторазово потрібно виконувати незвичні для повсякденного життя людини рухи з різною швидкістю та ритмом. Парадоксально, але не завжди звичні вони також й для спортсмена, тому що рухи потрібно виконувати часто-густо в різних режимах (різні швидкість, навантаження, партнери). Тобто, займаючись спортом, людина майже завжди потрапляє в незвичну, відповідно більш ризикову ситуацію. На змаганнях спортсмен додатково потрапляє в стресову ситуацію, що також обумовлює виникнення ризику більшого, ніж у звичайному житті. Не слід забувати, що більшість дітей на тренуваннях не можуть повністю сконцентрувати увагу, відволікаються, не чують повністю тренерські  настанови та завдання, що також є факторами ризику.  Це підтверджує й статистика SPORTINSURANCE® - травми поза спортом отримували 25% клієнтів, які мали страхування від нещасного випадку із розширенням на тренування та змагання. Відповідно 75% травмувалися або в процесі тренування, або на змаганнях, в тому числі 42% застрахованих отримували травми на змаганнях та 58% на тренуваннях.

Тому опишемо стисло чотири найважливіших причини для страхування спортсмена в період тренувань та змагань.

  1. НЕПЕРДБАЧУВАНІСТЬ ТРАВМ

Нещасні випадки, травми на тренуваннях та змаганнях, як бачимо зі статистики, відбуваються. Ці події характеризуються ймовірністью, випадковістю настання та непередбачуваністю наслідків - ми не можемо відповісти на такі питання щодо травми:

- коли відбудеться й чи відбудеться взагалі?

- хто саме отримає травму?

- що буде причиною травми?

- легкі чи важкі будуть наслідки травмування?

- якщо травма все ж таки відбудеться, скільки коштуватиме подолання наслідків?

  1. НЕПЕРДБАЧУВАНЕ СТАЄ ПЕРЕДБАЧУВАНИМ

Не секрет, що подолання наслідків травми коштує грошей. Це витрати, які майже ніхто не планує в сімейному бюджеті. Чому? Тому що більшість людей не планує негативні події. Відповідно ми не можемо спланувати для таких подій сімейні фінанси. Для того, щоб витрати стали прогнозованими, можна відкладати гроші. Але скількі саме відкладати, ми не можемо знати навіть приблизно в зв’язку з тим, що нам невідомо, яка саме подія та з якими наслідками настане.

В цьому випадку оптимально використовувати страхування - Ви сплачуєте певну суму, а страхова компанія у разі травми, компенсує шкоду здоров'ю в межах обумовленої в договорі страхування для спорту страхової суми. Тобто витрати стають очевидними та підлягають не тільки підрахунку, але й прогнозуванню, що вельми цінно для сімейного бюджету, погодьтесь.

  1. ВАЖЛИВЕ ДОПОВНЕННЯ ДО ЗВИЧАЙНИХ СТРАХОВИХ ПРОГРАМ

Регулярні заняття спортом та участь в змаганнях, як заходи з підвищеним ризиком, як правило з різними формулюваннями у різних страхових компаній, але є виключенням в звичайних договорах страхування, в тому числі з медичного страхування та страхування від нещасного випадку, особливо якщо їх придбано онлайн через банк.

Саме тому страхування спортсмена від нещасного випадку є важливим доповненням до ваших звичайних страхових програм, якщо у Вас або у Вашої дитини є  регулярні заняття спортом.

  1. ВІДСУТНІСТЬ ВИННИХ ОСІБ

Приходячи на тренування або змагання, ми, в залежності від виду спорту, приймаємо певні правила та умови, характерні для цього виду спорту: велика кількість рухаючись одночасно людей, силова боротьба, кидки, удари, робота з предметами, або користування конструкціями та механізмами тощо. Як вже відмічалось, травми на тренуваннях та змаганнях мають випадковий характер, але все ж вони відбуваються й відбуваються саме в рамках прийнятих нами правил та умов. Тобто шкода здоров'ю спортсмена, яка може бути нанесена, в переважній кількості випадків, ненавмисна й нами усвідомлена. Це означає, що суперники, команда, клуб, тренери, партнери по тренуванням, суддівський корпус, за участю або на очах яких може статись нещасний випадок, не повинні відшкодовувати шкоду. І якщо мова йде про аматорський спорт, спортсмен, або його батьки самі повинні турбуватись про усунення наслідків подій та травм, які відбуваються на тренуваннях або змаганнях, оплачувати лікування та фізічну реабілітацію. В професійному ж спорті, таку турботу, в залежності від умов контракту, може брати на себе організація, наприклад, спортивний клуб.

Одним з інструментів подолання фінансових наслідків спортивних травм є страхування для спорту - за певну плату ("страховий платіж", або "страхова премія" страхова компанія зобов'язується у разі необхідності компенсувати шкоду здоров'ю в межах обумовленої в договорі страхування страхової суми.

Про те, як обрати страхову суму для спортсмена - в спеціальному матеріалі.

Тож бажаємо активних тренувань та досягнень без травм!

 

В нашому страховому агентстві «SPORTINSURANCE» в можете:

-           укласти договір страхування спортсмена-аматора або професіонала на рік цілодобової дії (http://www.sportinsurance.com.ua/5-strakhuvannya-na-rik-dlya-sportu-ta-povsyakdennoho-zhyttya.html ) або таку, яка розповсюджується тільки на час тренувань, змаганнь, зборів ( http://www.sportinsurance.com.ua/4-strakhuvannya-na-rik-dlya-sportu.html) ;

- отримати консультацію та придбати дитячу спортивну страховку цілодобову, або тільки на період спортивних заходів (http://www.sportinsurance.com.ua/5-strakhuvannya-na-rik-dlya-sportu-ta-povsyakdennoho-zhyttya.html )

-           придбати страховку для участі в змаганнях он-лайн (http://www.sportinsurance.com.ua/index.php/33-on-line )